Header Image - Najlepszy wybór lakierów hybrydowych

Category Archives

4 Articles

Malowanie paznokci – jak tworzyć skomplikowane wzory?

by admin 0 Comments

Na przestrzeni ostatnich lat sztuka malowania rozwinęła się w dużym stopniu. Przyczyniły się do tego głównie popularne na rynku lakiery hybrydowe, pozwalające na tworzenie trwałego manicure i całkowicie nowych wzorów, ale również akcesoria do stemplowania, naklejki i szablony.

Coraz więcej kobiet decyduje się na regularne malowanie paznokci ze względu na większą estetykę dłoni i możliwość artystycznego spełnienia się przy tworzeniu skomplikowanych wzorów i designów. Tworzenie manicure przynosi im po prostu przyjemność, relaksuje i tworzy poczucie dbania o siebie i swój wygląd, co jest ważne zwłaszcza dla aktywnie pracujących kobiet. A tworzenie skomplikowanych wzorów wcale nie jest trudne i nie wymaga drogich akcesoriów. Wciąż popularne tzw. blendowanie kolorów, czyli łączenie dwóch lub więcej lakierów aby uzyskać oryginalny manicure nie wymaga niczego prócz wspomnianych już lakierów i gąbeczki, która pozwala na sprawne naniesienie ich na płytkę paznokcia.

Co prawda tworzenie bardziej skomplikowanych wzorów może być czasochłonne, a przede wszystkim wymagać pewnego rodzaju umiejętności, które przecież nie przychodzą od razu, dlatego aby to ułatwić, producenci wychodzą naprzeciw potrzebom rynku. Dostępne są lakiery termiczne, czyli zmieniające kolor pod wpływem temperatury, magnetyczne, holograficzne i inne, a wszystko po to, aby umożliwić mniej zaawansowanym użytkownikom tworzyć skomplikowane manicure. W wielu przypadkach więc wystarczy jeden lakier, aby paznokcie wyglądały na pomalowane naprawdę profesjonalnie.

Bazy hybrydowe – jak wybrać najlepszą?

by admin 0 Comments

Przy obecnej popularności, jaką cieszą się lakiery hybrydowe, rynek jest bezustannie wprost zalewany nowymi produktami, chcącymi powielić sukces znanych marek, takich jak Semilac bądź NeoNail. Duża część z nich to bazy hybrydowe, z których korzystają osoby amatorsko zajmujące się manicure, ale również profesjonalne kosmetyczki. Jak wybrać bazę pod lakiery hybrydowe i czym się kierować?

W internecie dostępne są całe rankingi baz hybrydowych, spośród których każdy może wybrać tę dostosowaną do swoich potrzeb. Czym, oprócz opinii innych konsumentek, kierować się przy wyborze bazy? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić jej trwałość. Bazy utrzymujące się na paznokciach do trzech tygodni są już uznawane za najlepsze i to w nie powinniśmy celować, jeśli chcemy cieszyć się naszym manicure dostatecznie długo. Konsystencja również jest bardzo ważna – zbyt rzadki lakier może powodować problemy z nakładaniem, zalewać skórki, podobnie również zbyt gęsty. Konsystencja lakieru to kwestia wbrew pozorom dość indywidualna. Każdy ma ulubiony typ, z którym lubi pracować.

Dużą popularnością cieszą się bazy odżywiające płytkę paznokcia – zawierające keratynę, witaminę E lub inne substancje odżywcze, mające na celu wzmocnić paznokcie. Warto również pamiętać, że stosowanie zwykłej bazy pod lakier hybrydowy jest czymś, czego zdecydowanie powinno się unikać. O ile zwykły top w przypadku hybryd nie powinien osłabić ich trwałości, baza może skrócić maksymalny czas, przez jaki będziemy się cieszyć naszymi paznokciami nawet o kilkanaście dni.

Dlaczego warto kupować zestawy lakierów hybrydowych?

by admin 0 Comments

Rynek lakierów hybrydowych rozwija się coraz prężniej, zyskując z roku na rok rosnącą popularność. Wiele osób odchodzi od standardowych metod malowania paznokci, całkowicie przerzucając się na hybrydy. W tej sytuacji producenci niejako muszą dostosować się do konsumentów, aby jak najlepiej wykorzystać aktualny stan rzeczy na swoją korzyść.

Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób wciąż obchodzi lakiery hybrydowe szerokim łukiem jest ich cena. Oczywiście, można dostać hybrydy po promocyjnych cenach, jednak profesjonalne lakiery znanych firm są po prostu lepsze, bardziej trwałe i nie trzeba obawiać się, że podczas zmywania ich mogą wystąpić jakiekolwiek komplikacje. Do tego dochodzi jeszcze cena wyspecjalizowanej lampy UV i akcesoriów do manicure, przez co osoby dysponujące mniejszym budżetem i malujące paznokcie rzadziej całkowicie rezygnują z posiadania hybryd.

Wielu producentów wychodzi na przeciw potrzebom rynku, tworząc zestawy lakierów hybrydowych. Kupując zestaw można zdobyć kilka lakierów jednocześnie po promocyjnej cenie, a biorąc pod uwagę, że wiele takich pakietów posiada już bazę i top, jeden zakup wystarczy, aby mieć wszystko co konieczne do malowania paznokci lakierami hybrydowymi. Dosłownie, jako że lampy UV niekiedy również są dołączone do zestawu. Kupując go na początku zamiast pojedynczych lakierów i akcesoriów można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na dalsze zakupy lub nie będziemy żałować, jeżeli lakiery hybrydowe okażą się nie dla nas.

Zmywanie lakierów hybrydowych – czy można zrobić to samodzielnie?

by admin 0 Comments

Lakiery hybrydowe to istny przełom w technice manicure w przeciągu ostatnich lat. Coraz więcej osób rezygnuje ze standardowych lakierów do paznokci na rzecz popularnych i łatwych w użyciu hybryd. Tym, co odstrasza wiele osób od nowej metody manicure, są problemy z samodzielnym usunięciem lakieru hybrydowego. Wiele osób wciąż korzysta przy tym z usług kosmetyczki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Manicure hybrydowy można jednak bezpiecznie usunąć w domu, bez ryzyka uszkodzenia płytki paznokciowej.

Zmywanie lakieru hybrydowego może kojarzyć się z nieprzyjemnym i niebezpiecznym do samodzielnego wykonania spiłowywaniem warstwy lakieru z płytki paznokcia. W rzeczywistości konieczność takiego zabiegu występuje jedynie w skrajnych przypadkach i zazwyczaj wystarczy zwykły zmywacz do paznokci z acetonem lub, w przypadku bardziej opornego manicure, specjalny zmywacz do hybryd. Aby bezpiecznie usunąć lakier, najpierw należy delikatnie spiłować górną warstwę topu, a następnie intensywnie nawilżyć waciki zmywaczem i owinąć je wokół paznokci, przykrywając dodatkową warstwą folii aluminiowej. Można do tego celu wykorzystać również aceton, aby szybciej i łatwiej pozbyć się lakieru, jednak może to wysuszać skórę wokół paznokcia i samą płytkę.

To, czy usunięcie lakieru hybrydowego sprawi jakąkolwiek trudność, zależy przede wszystkim od jakości samego lakieru. Tanie hybrydy mniej znanych firm mogą utrzymywać się na paznokciach tak długo, jak ich droższe odpowiedniki, jednak ich zmycie może okazać się problematyczne, a w ekstremalnych przypadkach konieczna może być nawet wizyta u kosmetyczki.

dermo-estetica.pl