Jak działają topy hybrydowe?

by admin 0 Comments

Lakiery hybrydowe znane są głównie ze swojej trwałości, przez co pozwalają cieszyć się nowym manicure nawet przez kilka tygodni. Z zalety tej korzystają przede wszystkim osoby, którym specyfika wykonywanej pracy nie pozwalała na długie noszenie pomalowanych paznokci. Trwałość hybryd to jednak nie tylko sam lakier – wpływa na nią również odpowiednia baza i top, znacznie wzmacniające paznokcie.

Topy hybrydowe wielu mogą okazać się zbędnym wydatkiem, zwłaszcza na początku przygody z lakierami hybrydowymi. O ile nikt raczej nie ma wątpliwości co do tego, że baza jest niezbędna do wykonania trwałego i bezpiecznego dla płytki paznokcia manicure, nie można tego samego powiedzieć o topie. I choć można oczywiście uniknąć jego używania lub zwyczajnie zastąpić go standardowym, jednak wówczas nie będziemy mogli cieszyć się maksymalną trwałością manicure, która jest tak istotna zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych motywów.

Oprócz wydłużenia czasu trwałości manicure topy pełnią także inną, równie ważną funkcję. Choć lakiery hybrydowe same z siebie mają zazwyczaj niezwykle intensywne kolory i podkreślający cały manicure połysk, top stanowi wspaniałe wykończenie do wykonanego już manicure. Nadaje lakierowi dodatkowy blask i wygładza jego powierzchnię, co jest ważne w przypadku bardziej skomplikowanych wzorów. Ponadto podobnie jak w przypadku standardowych lakierów dostępne są również topy matowe. Przy ich pomocy można całkowicie zmienić wygląd starego lakieru i stworzyć nowe, oryginalne wzory.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>