Rozwój sztuki manicure

by admin 0 Comments

W dzisiejszych czasach, kiedy wygląd zewnętrzny gra dla wielu kobiet niezwykle ważną rolę, malowanie paznokci traktowane jest jako swój rodzaj sztuki, podobnie jak makijaż czy choćby układanie fryzur. Wykorzystanie akcesoriów do manicure, takich jak stemple czy naklejki pozwala na tworzenie skomplikowanych motywów, które stają się coraz popularniejsze.

Jeszcze za czasów naszych rodziców malowanie paznokci było czymś całkowicie niszowym i znacznie rzadziej spotykanym niż w obecnych czasach. Kobiety nakładały lakier bezpośrednio na płytkę paznokcia, niekiedy wykorzystując bezbarwną bazę pod ciemne odcienie, aby uniknąć przebarwień. Dziś na rynku dostępny mamy cały szereg baz i topów, wydłużających trwałość lakieru, a samo malowanie paznokci jest znacznie bardziej skomplikowane. Dostępność różnego rodzaju lakierów i odżywek zachęca coraz więcej osób do malowania paznokci, istnieje również swojego rodzaju społeczny wymóg, aby kobieta dbała o dłonie, a co za tym idzie, również paznokcie. Obecnie również niektórzy mężczyźni malują paznokcie bezbarwnymi lakierami w celu wzmocnienia ich i zadbania o estetykę dłoni.

Na rosnącą popularność manicure z pewnością wpłynęły znacząco lakiery hybrydowe, będące prawdziwym hitem ostatnich lat. Ich użycie co prawda utrudnia i wydłuża czas malowania paznokci, jednak lakier jest trwały i utrzymuje się nawet do kilku tygodni, przez co zachęca do spróbowania manicure również osoby, które wcześniej nie mogły sobie na to pozwolić ze względu na specyfikę wykonywanej pracy.

Sprawdź ofertę naszego partnera na https://terdeals.com/pl/sklep/127/prezent-zycia

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>