Zmywanie lakierów hybrydowych – czy można zrobić to samodzielnie?

by admin 0 Comments

Lakiery hybrydowe to istny przełom w technice manicure w przeciągu ostatnich lat. Coraz więcej osób rezygnuje ze standardowych lakierów do paznokci na rzecz popularnych i łatwych w użyciu hybryd. Tym, co odstrasza wiele osób od nowej metody manicure, są problemy z samodzielnym usunięciem lakieru hybrydowego. Wiele osób wciąż korzysta przy tym z usług kosmetyczki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Manicure hybrydowy można jednak bezpiecznie usunąć w domu, bez ryzyka uszkodzenia płytki paznokciowej.

Zmywanie lakieru hybrydowego może kojarzyć się z nieprzyjemnym i niebezpiecznym do samodzielnego wykonania spiłowywaniem warstwy lakieru z płytki paznokcia. W rzeczywistości konieczność takiego zabiegu występuje jedynie w skrajnych przypadkach i zazwyczaj wystarczy zwykły zmywacz do paznokci z acetonem lub, w przypadku bardziej opornego manicure, specjalny zmywacz do hybryd. Aby bezpiecznie usunąć lakier, najpierw należy delikatnie spiłować górną warstwę topu, a następnie intensywnie nawilżyć waciki zmywaczem i owinąć je wokół paznokci, przykrywając dodatkową warstwą folii aluminiowej. Można do tego celu wykorzystać również aceton, aby szybciej i łatwiej pozbyć się lakieru, jednak może to wysuszać skórę wokół paznokcia i samą płytkę.

To, czy usunięcie lakieru hybrydowego sprawi jakąkolwiek trudność, zależy przede wszystkim od jakości samego lakieru. Tanie hybrydy mniej znanych firm mogą utrzymywać się na paznokciach tak długo, jak ich droższe odpowiedniki, jednak ich zmycie może okazać się problematyczne, a w ekstremalnych przypadkach konieczna może być nawet wizyta u kosmetyczki.

dermo-estetica.pl

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>