Czym są lakiery hybrydowe?

by admin 0 Comments

Lakiery hybrydowe są swojego rodzaju nowością na rynku, jednak okazały się produktem na tyle przełomowym, że doskonale przyjęły się wśród osób wykonujących manicure amatorsko lub zawodowo. Różnią się one od standardowych lakierów tym, że warstwa nie zasycha sama z upływem czasu, a jedynie utrwala się pod wpływem światła ultrafioletowego.

Swój sukces lakiery hybrydowe zawdzięczają głównie trwałości i odporności na odpryski bądź zarysowania. Raz nałożony manicure może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni, co w przypadku zwykłych lakierów jest zdecydowaną rzadkością. Ponadto samo nakładanie „hybrydy” jest łatwiejsze niż w przypadku zwykłych lakierów. Lakiery tego typu szybko utwardzają się pod wpływem światła UV, dzięki czemu nie trzeba przez co najmniej kilkadziesiąt minut ostrożnie obchodzić się ze świeżo pomalowanymi paznokciami, aby nie uszkodzić ich podczas procesu wysychania.

Aktualnie dostępnych jest mnóstwo lakierów hybrydowych w setkach różnych odcieni, produkowanych przez wiele firm na całym świecie, a bardziej znane z nich to na przykład Semilac, NeoNail lub Artisan . Oprócz standardowych lakierów dostępne są również bazy, topy i mniej typowe odcienie, na przykład lakiery termiczne, zmieniające odcień pod wpływem temperatury, holograficzne, magnetyczne lub matowe. Teoretycznie każda technologia i każdy nowy typ, który pojawia się w przypadku zwykłych lakierów, prędzej czy później znajduje swój odpowiednik również wśród lakierów hybrydowych, cieszących się coraz większą popularnością.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>