Header Image - Najlepszy wybór lakierów hybrydowych

Category Archives

3 Articles

Jak działają topy hybrydowe?

by admin 0 Comments

Lakiery hybrydowe znane są głównie ze swojej trwałości, przez co pozwalają cieszyć się nowym manicure nawet przez kilka tygodni. Z zalety tej korzystają przede wszystkim osoby, którym specyfika wykonywanej pracy nie pozwalała na długie noszenie pomalowanych paznokci. Trwałość hybryd to jednak nie tylko sam lakier – wpływa na nią również odpowiednia baza i top, znacznie wzmacniające paznokcie.

Topy hybrydowe wielu mogą okazać się zbędnym wydatkiem, zwłaszcza na początku przygody z lakierami hybrydowymi. O ile nikt raczej nie ma wątpliwości co do tego, że baza jest niezbędna do wykonania trwałego i bezpiecznego dla płytki paznokcia manicure, nie można tego samego powiedzieć o topie. I choć można oczywiście uniknąć jego używania lub zwyczajnie zastąpić go standardowym, jednak wówczas nie będziemy mogli cieszyć się maksymalną trwałością manicure, która jest tak istotna zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych motywów.

Oprócz wydłużenia czasu trwałości manicure topy pełnią także inną, równie ważną funkcję. Choć lakiery hybrydowe same z siebie mają zazwyczaj niezwykle intensywne kolory i podkreślający cały manicure połysk, top stanowi wspaniałe wykończenie do wykonanego już manicure. Nadaje lakierowi dodatkowy blask i wygładza jego powierzchnię, co jest ważne w przypadku bardziej skomplikowanych wzorów. Ponadto podobnie jak w przypadku standardowych lakierów dostępne są również topy matowe. Przy ich pomocy można całkowicie zmienić wygląd starego lakieru i stworzyć nowe, oryginalne wzory.

Rozwój sztuki manicure

by admin 0 Comments

W dzisiejszych czasach, kiedy wygląd zewnętrzny gra dla wielu kobiet niezwykle ważną rolę, malowanie paznokci traktowane jest jako swój rodzaj sztuki, podobnie jak makijaż czy choćby układanie fryzur. Wykorzystanie akcesoriów do manicure, takich jak stemple czy naklejki pozwala na tworzenie skomplikowanych motywów, które stają się coraz popularniejsze.

Jeszcze za czasów naszych rodziców malowanie paznokci było czymś całkowicie niszowym i znacznie rzadziej spotykanym niż w obecnych czasach. Kobiety nakładały lakier bezpośrednio na płytkę paznokcia, niekiedy wykorzystując bezbarwną bazę pod ciemne odcienie, aby uniknąć przebarwień. Dziś na rynku dostępny mamy cały szereg baz i topów, wydłużających trwałość lakieru, a samo malowanie paznokci jest znacznie bardziej skomplikowane. Dostępność różnego rodzaju lakierów i odżywek zachęca coraz więcej osób do malowania paznokci, istnieje również swojego rodzaju społeczny wymóg, aby kobieta dbała o dłonie, a co za tym idzie, również paznokcie. Obecnie również niektórzy mężczyźni malują paznokcie bezbarwnymi lakierami w celu wzmocnienia ich i zadbania o estetykę dłoni.

Na rosnącą popularność manicure z pewnością wpłynęły znacząco lakiery hybrydowe, będące prawdziwym hitem ostatnich lat. Ich użycie co prawda utrudnia i wydłuża czas malowania paznokci, jednak lakier jest trwały i utrzymuje się nawet do kilku tygodni, przez co zachęca do spróbowania manicure również osoby, które wcześniej nie mogły sobie na to pozwolić ze względu na specyfikę wykonywanej pracy.

Sprawdź ofertę naszego partnera na https://terdeals.com/pl/sklep/127/prezent-zycia

Czym są lakiery hybrydowe?

by admin 0 Comments

Lakiery hybrydowe są swojego rodzaju nowością na rynku, jednak okazały się produktem na tyle przełomowym, że doskonale przyjęły się wśród osób wykonujących manicure amatorsko lub zawodowo. Różnią się one od standardowych lakierów tym, że warstwa nie zasycha sama z upływem czasu, a jedynie utrwala się pod wpływem światła ultrafioletowego.

Swój sukces lakiery hybrydowe zawdzięczają głównie trwałości i odporności na odpryski bądź zarysowania. Raz nałożony manicure może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni, co w przypadku zwykłych lakierów jest zdecydowaną rzadkością. Ponadto samo nakładanie „hybrydy” jest łatwiejsze niż w przypadku zwykłych lakierów. Lakiery tego typu szybko utwardzają się pod wpływem światła UV, dzięki czemu nie trzeba przez co najmniej kilkadziesiąt minut ostrożnie obchodzić się ze świeżo pomalowanymi paznokciami, aby nie uszkodzić ich podczas procesu wysychania.

Aktualnie dostępnych jest mnóstwo lakierów hybrydowych w setkach różnych odcieni, produkowanych przez wiele firm na całym świecie, a bardziej znane z nich to na przykład Semilac, NeoNail lub Artisan . Oprócz standardowych lakierów dostępne są również bazy, topy i mniej typowe odcienie, na przykład lakiery termiczne, zmieniające odcień pod wpływem temperatury, holograficzne, magnetyczne lub matowe. Teoretycznie każda technologia i każdy nowy typ, który pojawia się w przypadku zwykłych lakierów, prędzej czy później znajduje swój odpowiednik również wśród lakierów hybrydowych, cieszących się coraz większą popularnością.